تحقیق بتن در كارگاه هاي ايران

دسته بندي : مهندسی عمران » بتن

دانلود تحقیق با موضوع بتن در كارگاه هاي ايران،

در قالب word و در 66 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

 اجزاء تشكيل دهنده بتن

سنگ دانه

چگونه شن و ماسه تهيه مي شود

دانه بندی

نقش سنگدانه هاي مختلف در بتن

مشخصات بهترين درشت دانه (شن) براي بتن

آب

چرا در بتن آب مي ريزيم

آب بهينه بتن چه مقدار است

سیمان

مواد تشكيل دهنده سيمان

 

 

بخشی از ابتدای تحقیق:


مصرف بتن به علت ارزاني و دسترسي راحت به آن، روز به روز در سراسر جهان توسعه مي يابد. زيرا مصالح مورد مصرف در بتن كه عبارت از شن و ماسه و سيمان است، به حد وفور در همه جاي كره زمين يافت مي شود. از طرفي به علت عمر طولاني قطعات بتني و مقاومت بتني و مقاومت آن در مقابل عوامل جوي در مقايسه با ساير مصالح مخصوصاً فولاد، توجه مهندسين را در سراسر دنيا به خود معطوف داشته و در نتيجه كاربرد آن روز به روز زيادتر مي شود. به طوري كه درصد ساختمان هاي بتني بلند به نسبت ساختمان هاي ديگر روز به روز رو به فزوني است، حتي در بعضي ممالك احداث ساختمان هاي بلند فقط با بتن آرمه مجاز است.

ديگر از جاذبه هاي بتن آن است كه اين جسم قبل از سخت شدن سيال بوده و در هر شكل قالبي كه ريخته شود بعد از سخت شدن به همان شكل در مي آيد. از اين راه معماران و طراحان مي توانند اجزاء مختلف ساختمان را از لحاظ هندسي به دلخواه خود نمايند.

در عوض عيب بزرگ قطعات بتن آرمه آن است كه هيچ وقت فرضيات محاسباتي كاملاً مطابق واقعيت نيست. زيرا اولين فرضي كه يك محاسب ساختمان بتن آرمه مي كند، آن است كه بتن و فولاد را جسم همگن فرض نموده و تنش و كرنش آن ها را مساوي در نظر مي گيرد و محاسبات خود را بر مبناي آن شروع كرده و ادامه مي دهد، در صورتي كه اين فرض كاملاً با حقيقت وفق نمي دهد و تنش و كرنش بتن و فولاد كاملاً مساوي نيستند. ولي اگر در طراحي بتن وساخت و اجراء و عمل آوري و بالاخره در نگهداري آن دقت كافي به عمل آيد و بتن مطابق دستورالعمل هاي مؤسسات تحقيقاتي و استانداردهاي دنيا طراحي و ساخته شود، شايد به ميزان قابل توجهي فرضيات و عمل به همديگر نزديك شوند.

براي رسيدن به اين هدف كه بتوانيم در ايران بتني كاملا مطابق با استانداردهاي بين المللي استفاده نمائيم، دو اشكال موجود است...

دسته بندی: مهندسی عمران » بتن

تعداد مشاهده: 2981 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 66

حجم فایل:405 کیلوبایت

 قیمت: 41,341 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب word و در 66 صفحه، قابل ویرایش.